خدمات درمانی ایمپلنت Implant

قطعه ای کوچک از جنس تیتانیوم است که جایگزین دندان از دست رفته میشود درگذشته با از دست رفتن هردندان  دندانهای مجاور را تراش داده و از انها بعنوان پایه روکش استفاده میکردند اما امروزه با ورود ایمپلنت به درمان دندانپزشکی دیگر لازم نیست دندانهای سالم تراش بخورند و بدون آسیب به دندانهای مجاور فقط دندان از دست رفته جایگزین میگردد. بدین ترتیب که ابتدا فیکسچر ایمپلنت داخل استخوان فک قرار داده میشود و سپس بعد از گذشت زمان مورد نیاز برای استخوان سازی که بین ۳ الی ۵ ماه است، پروتز(روکش) ایمپلنت به آن اضافه میشود.

موفقیت و عدم موفقیت در ایمپلنت به بهداشت فردی که تحت درمان است، داروهایی که احتمال بهبودی استخوان را تحت تاثیر قرار میدهند و سلامت بافت های دهان بستگی دارد.

درمان ایمپلنت باعث انقلابی در جایگزینی دندانها شد. افرادی که به هر دلیل دندانهای خود را از دست داده اند میتوانند به جای درمان های متحرک از درمان دایمی وثابت، ایمپلنت استفاده کنند.

در حال حاضر برندهای زیادی از ایمپلنت در دنیا هستند که سالهاست مورد استفاده دندانپزشکان قرار گرفته اند و  مورد تایید هستند.

نکته حایز اهمیت درطول عمر ایمپلنتها، رعایت بهداشت دهان و دندان از طرف بیمار است.استفاده از مسواک،نخ دندان، نخ های زیر بریج، و بخصوص دستگاههای واتر ایریگیتور (شستشو دهنده دهانی)نقش بسزایی در رعایت بهداشت و طول عمر ایمپلنتها دارند.